• موبایل : 09108008072
  • تماس شنبه تا چهارشنبه 9 الی 17
شنبه, 06 فروردين 1401 13:06

کتاب بازیکن تیمی ایدئال

نوشته‌شده توسط
به این مطلب رای دهید
(0 رای)

اگر کسی از من می‌خواست فهرستی از ارزشمندترین خصوصیاتی را تهیه کنم که یک نفر باید در خود بپرورد تا در جهان کار و همچنین در زندگی به شکوفایی دست یابد، من خصوصیت بازیکن تیمی بودن را در صدر این فهرست قرار میدادم. توانایی کار کردن مؤثر با دیگران، ارزش افزایی در سازوکارهای تلاشی گروهی، در جهان سیال امروز حیاتی‌تر از همیشه است. معدود افرادی می‌توانند بدون این خصوصیت در کار، خانواده یا هر زمینه اجتماعی دیگری به موفقیت برسند.

مطمئنم که بیشتر افراد با این مسئله موافق‌اند و به همین دلیل است که کم شمار بودن نسبی بازیکنان تیمی عالی قدری جای شگفتی دارد. به نظر من مشکل این است که نتوانسته‌ایم تعریف کنیم بازیکن تیمی بودن مستلزم چیست و این باعث شده که این مفهوم تاحدی گنگ، حتى غیرملموس، باقی بماند.

این وضعیت بی‌شباهت به خود کار تیمی نیست، که کماکان بیشتر در حد حرف مطرح می‌شود تا در عمل. در کتابم با عنوان پنج دشمن کار تیمی، توضیح دادم که کار تیمی راستین مستلزم رفتارهای ملموس و مشخصی است: اعتماد مبتنی بر انتقادپذیری، تعارض سالم، تعهد فعال، مسئولیت خواهی هم ردگان از یکدیگر و تمرکز بر نتایج. خوشبختانه، بیشتر افراد با آموزش کافی، صبوری و صرف وقت می‌توانند این مفاهیم را در خود نهادینه کنند.

اما باید اذعان کنم که برخی از افراد نسبت به دیگران استعداد بیشتری در درونی کردن آن پنج رفتار و بازی تیمی دارند. آنها اینگونه دنیا نیامده اند، بلکه یا از طریق تجربه زندگی و پیشینه شغلی یا به واسطه تعهد واقعی به رشد شخصی به سه فضیلت زیربنایی دست یافته‌اند که آنها را قادر می سازد بازیکنان تیمی ایدئالی باشند: آنها فروتن، پرولع و هوشمندند (1). شاید این کلمات ساده به نظر برسند، اما هیچ یک از آنها دقیقاً همان چیزی نیست که در ظاهر به نظر می‌رسد. درک ظرافت‌های این فضایل برای به کارگیری مؤثر آنها حیاتی است.

طی بیست سال گذشته که با رهبران و تیم‌های ایشان کار کرده‌ام، بارها و بارها شاهد بوده‌ام که وقتی یک عضو تیم فاقد یک یا چند تا از این سه فضیلت است، فرایند ساختن تیمی منسجم بسیار دشوارتر از چیزی است که باید باشد و در برخی از موارد، این کار غیرممکن می‌شود. ما از زمان تأسیس تیبل گروپ در سال ۱۹۹۷ تاکنون از این رویکرد برای استخدام و مدیریت استفاده کرده‌ایم و برایمان اثبات شده است که این شاخص پیش بینی کننده مهمی برای موفقیت، همچنین تبیین کننده مطمئنی برای شکست، است. درنتیجه، به این جمع‌بندی رسیده‌ایم که این سه خصوصیت ظاهراً پیش پا افتاده برای کار تیمی همان نقش سرعت، قدرت و هماهنگی برای ورزشکاران را دارد یعنی باعث آسان شدن همه کارهای دیگر می شود.

پیامدهای همه این موارد انکارناپذیر است. رهبرانی که بتوانند افراد فروتن، پرولع و هوشمند را شناسایی، استخدام و تربیت کنند فضیلت عمده‌ای بر رهبرانی خواهند داشت که نتوانند این کار را بکنند. آنها قادر خواهند بود تیم‌های قوی‌تر را خیلی سریع‌تر و با سهولت بیشتری بسازند و تا حد چشمگیری هزینه‌های سنگین و ملموس مربوط به سیاست‌بازی، ریزش نیرو و روحیه، را کاهش دهند. همچنین افرادی که بتوانند این فضایل را تجسم بخشند خود را به افرادی بسیار ارزشمندتر و پرخواهان‌تر برای هر سازمانی که برای کارتیمی ارزش قائل است تبدیل خواهند کرد.

هدف از این کتاب کوچک این است که به شما کمک کند این مسئله را درک کنید که چگونه ترکیب فرار این سه خصلت ساده می‌تواند فرایند محقق ساختن کار تیمی را در سازمان یا در زندگی‌تان تسریع کند تا به شکل مؤثرتری به منافع خارق‌العاده‌ای که به همراه دارد دست یابید.

(1) Humble,  Hungry, Smart

منبع: مقدمه کتاب بازیکن تیمی ایدئال / ترجمه رضا رایان راد / انتشارات آریاناقلم

مشاهده 335 زمان

پیام بگذارید

از وارد کردن تمامی اطلاعات ضروری که با علامت (*) مشخص شده اند اطمینان حاصل کنید. وارد کردن کدهای اِچ‌تی‌اِم‌اِل مجاز نیست.

علی اصغر امیری

دانشجوی دکتری مدیریت بازرگانی دانشگاه تهران

گرایش رفتار سازمانی و مدیریت منابع انسانی

ایمیل: aliamiri[@]ut.ac.ir

موبایل: 09108008072

پیوستن به من

خبرنامه

اطلاعات تماس خود را برای ما ارسال کنید و در خبرنامه عضوشوید .از آخرین اخبار مطلع شوید.

گاه‌نوشت‌های علی‌اصغر امیری (aamiri.ir) با محوریت رفتار سازمانی. نقل قول مطالب این وبلاگ بدون ذکر منبع نیز بلامانع است.

جستجو

۲۳۴۹۸۷۶

ایران ، استان البرز ،کرج