• موبایل : 09108008072
  • تماس شنبه تا چهارشنبه 9 الی 17
چهارشنبه, 03 فروردين 1401 15:29

وقتی ذهن‌مون کهیر میزنه!

نوشته‌شده توسط
به این مطلب رای دهید
(1 رای)

خیلی وقت پیش توی یه دوره‌ی آموزشی در رابطه با استراتژی بودم. اواسط دوره وقتی مباحث اوج می‌گرفت، یکی از شرکت‌کننده‌ها دیگه کاسه‌ی صبرش لبریز شد و به مدرس گفت: می دونی چیه، من وقتی کلمه‌ی استراتژی رو می‌شنوم کهیر می‌زنم! ☹

البته بنده خدا مدرس خیلی شیک و مجلسی قضیه رو پیچوند تا اون مباحثه تبدیل به مجادله نشه 😊

ولی واقعاً چی میشه که اینطوری میشه؟! دیگه افراد به واژه-مفاهیم بی‌توجه می‌شن و حتی در برابرش گارد می‌گیرن، و در مواقع نادری مثل اون بنده‌ی خدا، ذهن‌شون واکنش خودتخریب‌گر نشون می‌ده؟!

 

 

(تا جایی که یادمه و تجربه کردم، کهیر زدن بدن نوعی واکنش سیستم ایمنی خودتخریب‌گر پوستیه که بدن در مواجهه با عوامل خارجی مثل برخی غذاها، یا برخی افزودنی‌های غذاها (ادویه‌جات و ...) و عوامل داخلی و حتی ذهنی (استرش و تنش)، یا گاهی عوامل ناشناخته‌ی دیگه، از خودش نشون میده!)

به نظرم اون بنده خدا هم ذهن‌ش کهیر می‌زده وقتی کلمه‌ی استراتژی رو می‌شنیده ☹چرا آخه؟!

خوب فکر می‌کنم ذهن انسان هم ممکنه مثل جسم انسان وقتی یه عامل ناشناخته واردش می‌شه، واکنش سیستم ایمنی (ذهنی) فعال می‌شه و کهیر می‌زنه. شاید نه به این دلیل که اون مفهوم ناشناخته است واسه‌ی ذهن، شاید کژشناخته است، منظورم اینه که گاهی به این دلیل که اون مفهوم خیلی بی‌جا و خیلی بی‌مورد و خیلی جاها باخود و بی‌خود استفاده شده و به اصطلاح خودمونی "خز شده"!

لطفاً، خواهشاً مفاهیم رو خز نکنیم. که بعدش افراد با شنیدن‌شون کهیر نزنن و بتونن پذیرای اونها باشن. مفاهیمی مثل ...، ...، و ... رو که خداروشکر خز کردیم رفت پی کارش! (جاهای خالی رو خودتون پر کنید، روم نشد بنویسم ☹)

دارم می‌بینم که مفاهیمی مثل ...، ...، ...، و ... دارن با شیب ملایمی خز میشن (یا اگر هم شدن من از این سرعت تغییرات جا موندم 😊) (باز هم جاهای خالی رو خودتون زحمت بکشید پر کنید، روم نمی‌شه بنویسم ☹)

مشاهده 2941 زمان آخرین ویرایش در چهارشنبه, 03 فروردين 1401 22:32

پیام بگذارید

از وارد کردن تمامی اطلاعات ضروری که با علامت (*) مشخص شده اند اطمینان حاصل کنید. وارد کردن کدهای اِچ‌تی‌اِم‌اِل مجاز نیست.

علی اصغر امیری

دانشجوی دکتری مدیریت بازرگانی دانشگاه تهران

گرایش رفتار سازمانی و مدیریت منابع انسانی

ایمیل: aliamiri[@]ut.ac.ir

موبایل: 09108008072

پیوستن به من

خبرنامه

اطلاعات تماس خود را برای ما ارسال کنید و در خبرنامه عضوشوید .از آخرین اخبار مطلع شوید.

گاه‌نوشت‌های علی‌اصغر امیری (aamiri.ir) با محوریت رفتار سازمانی. نقل قول مطالب این وبلاگ بدون ذکر منبع نیز بلامانع است.

جستجو

۲۳۴۹۸۷۶

ایران ، استان البرز ،کرج